ADALETİN BU MU DÜNYA !

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI DERGAH AKÇA EKİP ARKADAŞLARINI İŞBİRLİKÇİ İLAN EDEREK KENDİ AÇIĞINI KAPATMAYA ÇALIŞTI

ADALETİN BU MU DÜNYA !

31 Mart yerel seçimlerinden sonra Akçakoca kamuoyu Ak Parti İlçe Başkanı Dergah Akça'nın istifa etmesini beklerken, neredeyse işbirlikçi ilan edilen parti emekçileri tasfiye edilmeye başlandı.

Akça'nın Necati Yemenici ve Orhan Büyük'ün seçim sürecinde yeretince çalışmadığını hatta MHP adayı ile gönülbirliği yaptığını bahane ederek kendi başarısızlığını  örtbas etmek istediği kulislerde konuşulan konular arasında.

HEPSİ BİRDEN İSTİFA ETMELİYDİ

Ak Parti camiasında sevilen ve güvenilen isimler arasında yer alan Yemenici ve Büyük'ün istifasına tepki gösteren partililer, arkadaşlarının harcanmasının parti açısından son derece sakıncalı olduğunu belirterek, kendilerinin seçimlerden sonra yönetim kurulunun tamamen istifa etmesini beklediklerini söyledi.

Haber sitemizi arayan bir partili; seçim başarısızlığının yeterince tartışılmadığına dikkat çekerek, "başarısızlık varsa bu herkesin başarısızlığıdır" diyerek tepkisini dile getirdi.

DERGAH AKÇA "CANBAZA BAK" TAKTİĞİ UYGULUYOR

Dergah Akça'nın kendisine yönelen eleştiri oklarını engellemek için yeni kurbanlar yaratarak dikkati başkalarının üzerine çekmeye çalıştığını iddia eden vatandaşlar, parti yönetimindeki arkadaşlarının Okan Yanmaz'a sevgi ve muhabbet duygusu beslemelerinin aşırı bir şekilde eleştirilerek Yemenici ve Büyük'ün haksızlığa uğradığını öne sürdü.

DERGAH AKÇA'NIN BUGÜN YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASI ŞU ŞEKİLDE YER ALDI:

Bazı haber sitelerinde, yönetim kurulu üyelerimiz Necati Yemenici ve Orhan Büyük’ ün görevden ayrılmaları ile ilgili çıkan haberler üzerine açıklama yapmak ihtiyacı hasıl olmuştur.

Necati Yemenici, 5 yılı aşkın bir süredir partimizde yönetim kurulu üyeliği ve son 3 yılında da teşkilat başkanlığı görevini yürütmüştür. Orhan Büyük ise 6. Kongre ile birlikte göreve gelen yönetimimizde 1 yılı aşkın bir süre mali işler başkanlığı görevini yürütmüştür. Her iki üyemiz de Mart 2019 yerel seçim süreci de dahil ellerinden gelen gayretle çalışmışlardır.

Ancak Akçakoca gibi küçük bir ilçede yaşamamızın doğal sonucu olarak, kişilerin siyaset dışı sebeplerle doğan farklı siyasi parti adayları ile yakınlıkları sebebiyle, bahse konu teşkilat mensuplarımız hakkında bir takım tezviratları topluma yayılmıştır. Bizlerin kulağına kadar gelen söylentiler açık yüreklilikle kendileriyle konuşulmuş ve yalanlanmıştır. Zaten bu süreçte yaptığımız araştırmalarda da olumsuzluğun ispatı somut delillere ulaşılamamıştır.

Hal böyle olunca bize yakışan, ispatı mümkün olmayan tezviratları bir kenara bırakıp, sorumluluğumuzun gereği temkini de elden bırakmadan yol arkadaşlığı yaptığımız kişilerle birlikte mücadele vermeye devam etmek olmuştur. 

Ancak seçim sonrası kutlama anlarında yaşanan, kamera kayıtları ile kamuoyunun geneline yansıyan, bulundukları konumun sorumluk bilincinden uzak davranışları, yönetim kurulu üyelerimizle ilgili olumsuz algıyı güçlendirmiştir.

Bugün, araştırılıp doğru olmadığı ispatlansa dahi oluşan algıyı ortadan kaldırmanın mümkün olmadığı aşikarken, gerçek miydi yalan mıydı ancak hesap günü ortaya çıkacak bu algıyla görevlerine devam etmenin daha büyük problemleri beraberinde getirebileceği düşüncesiyle, 16.04.2019 tarihindeki haftalık olağan yönetim kurulu toplantımızda konu değerlendirilmiş, kendileri ile de istişare ederek görevlerinden feragat etmelerinin en doğrusu olacağı neticesine varılmıştır.

 Hizmetleriyle bu güne kadar partimize önemli katkılar sağlamış iki yönetim kurulu üyemizin, bundan sonra Ak Parti’ ye ve Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ a makam sahibi olmadan sağlayacakları destek, bu uğurda verecekleri mücadele, konuşulanların gerçeği yansıtmadığına verilecek en güzel cevap olacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Ak Parti Akçakoca İlçe Başkanı

Dergah AKÇA