YANMAZ'I TEBRİK ETTİĞİ İÇİN ELEŞTİRİLMİŞTİ

BİR SÜREDİR ELEŞTİRİLERİN HEDEFİ OLAN NECATİ YEMENİCİ "SİYASET GÖNÜL ADAMLARININ İŞİDİR" DİYEREK TEPKİSİNİ GÖSTERDİ

YANMAZ'I TEBRİK ETTİĞİ İÇİN ELEŞTİRİLMİŞTİ

31 Mart yerel seçimlerinden sonra oklar Ak Parti yöneticilerine dönerken, ilçe teşkilatının temel direği ve partinin kurmayları arasında bulunan Necati Yemenici sessizliğini bozdu. Akçakoca Medya'ya rahatsızlığını bildiren Yemenici, seçim yenilgisinin sorumluluğunu teşkilatta arayanlara kırgın olduğunu söyleyerek "son beş yılda belediye yöneticilerinin yapmış olduğu hatalar seçimi kaybetmemizdeki en önemli nedendir. Gönül adamı olmamışsınız, Akçakocalıların sevgisini ve desteğini kaybetmişsiniz teşkilat size nasıl yardımcı olabilir ki" diyerek Ak Parti ilçe teşkilatını savundu. 

YANMAZ'I TEBRİK ETTİĞİM İÇİN ELEŞTİRİLİYORUM

Konuşmasına "Yanmaz'ı tebrik ettiğim için günlerdir eleştiriliyorum" diyerek devam eden Yemenici, Beşyol mevkisinde esnafa teşekkür ziyareti yapan Başkan Okan Yanmaz ile karşılaştığını ve o sırada kendisiyle arasında sıcak bir diyalog geçtiğini belirterek, "karşınızda seçimi kazanmış bir başkan var sizi kucaklıyor, ne yapmamı bekliyorlar? Tabii ki bize uzatılan eli geri çeviremezdim, kendisini tebrik ettim. Gayet medeni bir davranış" diyerek eleştirilere cevap verdi.

MEMLEKET İŞİ GÖNÜL İŞİ SEÇİM NECATİ'NİN İŞİ

"Memleket işi gönül işi, seçim Necati'nin işi" esprisiyle konuşmasına devam eden Yemenici; Gönüladamı olmak kolay değildir. Birkaç ayda gönül adamı olamazsınız, herkesi her kesimi kucaklayacak biri gönül adamı olabilir" dedi.