MERAL HANIM'A GÖREV VERİLECEK Mİ?

SEÇİM SONRASI DURUM DEĞERLENDİRMESİ YAPAN AK PARTİLİLER YENİ YÖNETİM KADROSUNUN OLUŞMASINI İSTİYOR

MERAL HANIM'A GÖREV VERİLECEK Mİ?

31 Mart yerel seçimlerinde MHP karşısında 1.427 oy farkıyla seçimi kaybeden Ak Parti kurmayları, yeni yönetim kurulunun oluşturulması konusunda fikir birliği içinde. 

YENİ BİR ANLAYIŞ GEREKİYOR

Parti kurmaylarından alınan bilgiye göre seçim sonrası tartışmalar artık gün yüzüne çıkmaya çoktan başlamış. Yenilginin faturası sadece halkın beklentilerini karşılayamayan Yemenici'ye değil aynı zamanda teşkilatı gereği gibi çalıştıramayan Dergah Akça ve ekibine kesileceğe benziyor.

SUÇLAMALAR CAN SIKICI

Öte yandan Dergah Akça'nın sık sık dile getirdiği "Ak PartililerinYemenici'ye çalışmadığı" iddialarını değerlendiren siyasi çevreler sorumluluğun sadece seçim sürecinde gayret sarf etmeyen partililere yüklenmesinden de rahatsız. Seçim yenilgisini "zincirleme kaza" olarak niteleyen bir partili, adaylık sürecinde ve kampanya sırasında ısrar edilen dayatmaların alınan sonuçta payı olduğunu öne sürüyor. Ak Partinin başarısızlığında en çok payı meselenin "biâtkarlık ve dar grupçuluk" olduğunu söyleyen partililer, siyaseti dar bir grupla yapma gayretinin son yıllarda kendilerine kan kaybettirdiğinin altını çiziyor.

KÜSKÜNLER GERİ GELSİN

Ak Parti çevreleri, partilerinin bir taban hareketi olarak hayat bulduğunu ancak zaman içinde emeği geçen çok değerli insanların küstürüldüğü, hatta siyasetten dışlandığını belirterek "siyaseti dar bir grupla yapmaya kalkanlar metal yorgunluğunun temel sebebidir" tespitinde bulunuyor

MERAL KÜÇÜK ÇALIŞKAN'A GÖREV VERİLSİN

Akçakoca Medya'ya açıklama yapan ve ismini vermek istemeyen bir partili ise; Ak Partinin emektarı olan Meral Çalışkan Küçük'ün siyasette gayet başarılı olmasına rağmen, kıskançlık ve çıkar hesapları yüzünden önünün kesildiğini iddia ederek, "Meral Hanım Ak Parti Akçakoca teşkilatı için bir değerdir. Ankara'da önemli siyasi çevrelere ulaşabilen yetenekli bir hanımdır, ancak onun bu yeteneği ve partimize olan sevgisi birilerini rahatsız etti. Kendisinin önünü kestiler, çünkü biliyorlar ki Meral Hanım'a fırsat verildiği taktirde hepsinden daha iyi bir yönetici olacak, partiyi toparlayacaktır, bu nedenle kendisini engellediler" şeklinde beyanda bulundu.

MERAL HANIM  NEDEN  İLÇE BAŞKANI OLMASIN?

Sözlerine "Meral Hanım neden ilçe başkanı olmasın?" sorusuyla devam eden parti üyesi, diğerlerini gördük bugüne kadar şahsi bir siyaset güttüler, Meral Hanım ise öyle bir insan değildir. Her şeyden önce partinin çıkarlarını düşünür, inanıyorum ki kendisi ilçe yönetiminde veya başkanlık görevinde çok faydalı işler yapacaktır. Neden bir bayan ilçe başkanı olmasın?" değerlendirmesinde bulundu.

HABER YORUM ÖZHAN KIZILTAN