HAYDİ AKÇAKOCA OY KULLANMAYA

ESENTEPE'DE YAPILACAK OLAN İNŞAATLAR İÇİN VATANDAŞLAR SANDIK BAŞINA GİDİYOR. "ESENTEPE BETONTEPE OLMASIN"

HAYDİ AKÇAKOCA OY KULLANMAYA

Eski Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’nin, kanunun kendisine tanıdığı 5 yıllık  imza yetkisinin son günü,  (29 mart Cuma günü) verdiği inşaat ruhsatının iptali için için  referandum yapılıyor.

Seçim öncesi Esentepe kordonuna inşaat yapma izni vermeyeceğini ve bu konuyu halka soracağını söyleyen Okan Yanmaz, verdiği sözün arkasında duruyor.  Tüm Akçakocalıları Kordon Bölgesi'ne kurulan Referandum çadırında oy vermeye çağıran Yanmaz, bu bölgenin yeşil alan olarak kalması için vatandaşların desteğini bekliyor. Belediye kaynaklarından göre referandum için kurulan oy sandıklarının 10 adet olduğu ve oy verme işleminin ilçenin farklı noktalarında devam ettirileceği bildirildi.

Eşi Nursen Yanmaz ile birlikte referandum çadırına gelen Okan Yanmaz, oyunu açık şekilde kullandı.

Esentepe Kordon bölgesini Akçakoca’nın en nadide bölgesi olduğunu söyleyen OkanYanmaz, vatandaşlara yaptığı çağrıda, “ Tüm Akçakocalı hemşerilerimizi, burasıyla ilgili tercihlerini yapmaya bekliyoruz. Burasının Akçakoca’nın nadide yerlerinden biri olduğunu düşünüyoruz. Akçakocalı hemşehrilerimizin vereceği tercih doğrultusunda da karar vereceğimizin bilinmesini istiyoruz”  dedi.

Bu bölgenin kamu yararına yeşil alan kalması için ne gerekiyorsa yapacağının bilinmesini istiyorum diyen Okan Yanmaz,  Referandum  çadırının 10 gün kalacağını ve çıkan sonucu kamuoyu ile paylaşacaklarını yineledi.

 İnşaat izni verilip verilmeyeceğinin sorulduğu referandumda oy   kullanmak isteyen  vatandaşlar, Kordon bölgesine kurulan çadırda oylarını kullanabilecekler.